poniedziałek, 15 września 2014

Finał konkursu Krytyk Mówi

5. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja startuje 4. października i potrwa cztery dni. Będą ciekawe premiery, w tym pokaz Mommy (2013) Xaviera Dolana, będą warsztaty, spotkania i podobne atrakcje. I będę też tam ja. Nie tylko jako widz, nie tylko jako blogerka, ale również jako prelegentka!

http://kameraakcja.com.pl/2014/09/finalistki-konkursu-krytyk-mowi/

Bardzo mnie to cieszy, ponieważ - raz, lubię prelekcje, dwa - lubię mówić, trzy - będzie to fantastyczne wyzwanie, gdyż finalistów konkursu jest tylko DWÓJKA. I zmierzę się z doktorantką filmoznawstwa z Uniwersytetu Łódzkiego. Już nie mogę się doczekać!

Przed jakim filmem poprowadzę prelekcję - to się dopiero okaże. Może coś przebąknę tu i tam, jak idzie mi praca. Ale po konkursie na pewno napiszę grubszą relację.

Tu link do mojego filmiku, a jednocześnie zgłoszenia konkursowego, w którym opowiadam o filmie Plan 9 z kosmosu (1959) - montaż jak u Eda Wooda. Ale co tam. Najważniejsze, że się podobało :)

https://www.youtube.com/watch?v=xnZczxjbTm4


tu też można obejrzeć, poza zniewala

Ponieważ, z tego co zrozumiałam, rywalizacja toczy się również w Internecie bardzo ważne jest każde kliknięcie na to video. Oczywiście liczba wyświetleń o niczym nie świadczy. Chyba że o... liczbie wyświetleń. Także zapraszam do oglądania!