piątek, 18 kwietnia 2014

Wyzwanie: Superbohaterzy

Fakt jest taki, że mam braki w dziedzinie super-bohaterskich filmów.

W podstawówce uwielbiałam Spider-mana. Nie komiks, ani nie kreskówkę, bo się ich najzwyczajniej w świecie bałam, ale po prostu - postać człowieka-pająka. I filmy z Tobeyem Maguirem. 
Niestety, moją fascynację szybko ugasili koledzy ze szkoły, którzy byli oczytani w komiksach, wyoglądani w kreskówce i szydzący z mojej niewiedzy i faktu, że na domiar tego wszystkiego jestem dziewczyną. 

Później było niewiele lepiej. Gimnazjum utwierdziło mnie w przekonaniu, że wszelkie fanowanie supermocom jest wstydliwe i dziecinne. I znałam tylko jeden ośrodek kultu Mrocznego Rycerza (2008). Swoją szkolną ławkę, przy której odtwarzało się z koleżanką scenę wbijania w oko ołówka (nie tak znowu dokładnie, oczywiście), dorysowywało uśmiechy Jokera na twarzach i jadło kanapkę z pojemnika z Batmanem. 

Niestety, wiszące nad głową poczucie niedojrzałości tych czynów przesądziło o tym, że nie byłam na bieżąco z kolejnymi super-produkcjami. Przegapiłam kilka ważnych tytułów i może nie rozpamiętywałabym tego tak bardzo, gdyby nie studia. Tutaj nagle dowiedziałam się, że całe moje życie, pełne lęku przed wyobcowaniem z powodu oglądania marvelowskich filmów było stracone. I że lubienie Spider-mana nie jest złe, nawet jeśli się nie czytało komiksów. Uff!

Co prawda, braki zaczęłam nadrabiać już jakiś czas temu, ale wciąż nie jestem gotowa, na obejrzenie Avengersów (2012), co jest moim obecnym celem wyzwania. Ponieważ moi znajomi organizują niedługo domowe party w superbohaterskim stylu, mam dodatkową motywację, by się zainspirować co do wyboru kostiumu i temu podobnych, cudownych dziwactw.

Jakie konkretnie filmy powinnam nadrobić? Mam kilka pomysłów, ale chciałabym poznać również Wasze - może jesteście bardziej obeznani w temacie.  


Czas na pierwsze wyzwanie Kinem w Oko 

Deadline: 18 maja

Motywacja: super-impreza

Cel: uzupełnienie przynajmniej siedmiu (tak sobie wymyśliłam, bo tylu było członków Ligii Sprawiedliwych - pamiętacie?) super-filmowych braków

Cel+ zbadać, czy istnieje superbohater bardziej stylowy, od Thora w oversize'owej pelerynie


oraz ktoś cudowniejszy, od Lokiego


no way.